14 måltidsleveringsservices, der gør Weeknight Dinner Prep nemmere
Mad

Uanset om du er en begynderkok, der ikke kender din vej rundt om en lasagnepande , eller du ønsker at spare penge på indkøb af madvarer, levering af måltidsudstyr gør planlægning, forberedelse og ... huggning så meget lettere. Vi har gennemgået de øverste planer, der tager gætteriet ud af middagen og giver dig flere timer til faktisk at nyde at sidde og spise.
Se dette indlæg på InstagramHjemmekokIntet tåbelig her - hvis du ikke har prøvet varmt honningsmør på laks, har du en smag på næste niveau . . . #realhomechef #hookedonhomechef # seafood #healthyrecipes #lowcarbrecipes #easyrecipes #nom #eeeeeats #foodpics
Det er nemt at deltage, tilbyder en menu, der kan tilpasses hver uge med 26 muligheder, og kommer i en pænt pakket æske med let at følge opskriftkort. Selvom nogle måltidsæt kan tage mere tid, kan de fleste Home Chef-middage gøres på 30 minutter. Udover at være en af de billigere muligheder på markedet, har de også en nyttig køkkenudstyrsside til uerfarne kokke.
Koste: Fra $ 7,99 pr. Portion med gratis forsendelse over ordrer på $ 45.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramMarley SpoonVil du lære lidt mere om Martha & Marley Spoon? Stil dig ind på QVC i dag kl. 14.04 EST for at se @ marthastewart48 tale om vores lækre måltidssæt!
Hvis Martha Stewart kom til dit hus og lærte dig, hvordan du fremstiller lette måltider om natten, ville du have Marley Spoon. Vælg mellem 20 opskrifter i kategorier som Health & Diet, Vegetarian & Vegan, Meat & Fish, Under 30 Minutes og Family-Friendly. Appen giver dig også masser af fleksibilitet og evnen til at planlægge fem uger i forvejen, hvilket betyder, at du stort set kan lave al din månedlige måltidsplanlægning på én gang.
Koste: $ 48,00 for to måltider for to personer til $ 131,20 for fire måltider for fire personer, og hver variation imellem.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramTag kit udHvilken smuk indfangning af vores Pad Thai-sæt fra madfotograf / glad kunde @florelamae!・ ・ ・ Pad thai fra @takeoutkit det var lækkert !! Bestiller helt sikkert igen #takeoutkit #padthai #foodphotography #foodporn #foodiesofseattle #thaifood #asianfood #foodphotographyandstyling #Repost
Take Out Kit leveres med pakkede (læs: ødelægge) ingredienser med utrolige smag takket være opskrifter fra Thailand, Japan, Spanien, Marokko og meget mere.
Koste : $ 29,99 for et måned til måned abonnement (hvor du kan vælge ethvert sæt, du kan lide!) Med muligheder for en forudbetalt plan på 3 måneder, 6 måneder eller 12 måneder.
Se dette indlæg på InstagramLilla gulerodHer er et par favoritter fra sidste uges boks! Fik du prøve Southern Style Corn Fritters eller Creamy Tomato Soup? Tak @teeemoneee og @vanilla_vegan for at fange disse lækre måltider!
Purple Carrot gør det nemt at lave lækre plantebaserede måltider derhjemme takket være deres varierede veganske menu. Ikke kun kan du få tre opskrifter om ugen, men du kan nu også tilføje yderligere frokoster og morgenmad. Den bedste del? Ingen derhjemme vil nogensinde gætte på, at disse måltider faktisk er veganer med navne som mexicansk Socca Pizza eller Bahn Mi Wraps.
Koste : $ 72 pr. Uge til enten Quick & Easy, High Protein eller Chef's Choice-planerne på 3 måltider om ugen, der serverer to personer.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramAftensmadHvad er der op doc ? Hemmeligheden bag vores 30 minutters oksekødsbolognese er vores overdækkede gulerødder, der er snugget ind med vores græsfodrede hakket oksekød for et ekstra lag sødme. Picky eater godkendt, vi lover!
Dinnerly er et af de mest overkommelige måltidsudstyr til kun $ 4,99 pr. Portion takket være deres seks ingrediensopskrifter. De enkle middage tager også under 30 minutter at samle og lave mad, hvilket gør den ideel til travle mennesker eller ... nogen.
Koste: $ 4,99 pr. Servering i voksen størrelse.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramBelagtHej, weekend
Et af de første måltidsæt, der gør det stort på det landsdækkende marked, er Plated stadig elsket af mange takket være deres globalt inspirerede, kok-designede menu, der indeholder 20 opskrifter. Og her er en bonus: Der er endda dessert! Du kan tilpasse, hvor mange opskrifter du får om ugen (op til fire) samt serveringsstørrelse.
Koste : Fra $ 47,80 for to opskrifter på to portioner pr. Nat til $ 159,20 for fire opskrifter på fire portioner pr. Nat.
Se dette indlæg på InstagramBlå forklædeBevis for, at alt virkelig er bedre med et æg på toppen.
Blue Apron's hurtige middage med en pande eliminerer en masse oprydning, plus de har nogle af de mest kreative opskrifter på markedet, så hvis du ønsker at eksperimentere uden at gøre alt arbejdet, er denne noget for dig. De færdige portioner hjælper også med at eliminere madspild.
Koste: $ 59,94 for Signatur, Weight Watchers Freestyle eller Vegetariske muligheder for to portioner i tre opskrifter, eller Signaturen for 4 starter ved $ 71,92 for to opskrifter.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramHver pladeFøj noget skub til din onsdag aften med disse svinekød og poblano taco på denne uges menu. #EveryPlate
En anden stor værdi kan findes med Every Plate, som indeholder ugentlige menuer med fem kokoprettede opskrifter. Måltiderne består af enkle komfortfødevarer, så denne er et godt valg for kræsne spisere i din familie. Alt fra hvidløg rosmarin kylling til oksekød Stroganoff kødboller kan ende på dit bord om 30 minutter.
Koste: Opskrifter starter ved $ 4,99 pr. Portion.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramFerskenskålDel et billede fra køkkenet eller din tallerken, og dit næste PeachDish-måltid kan være på os! Brug hashtagget #peachdishmeal for at sikre, at vi ser det! Denne krydrede Massaman Curry med græsfødt oksekød, kartofler og jordnødder er tilbage på menuen, sørg for at bestille inden søndag @ midnat EST # ferskenfiskmel # måltidskit #eatlocal #supportlocal #buylocal #farmtotable # farmtofork # handpackedinatlantawithlove #Atlantafood # # atlantafoodie # atlfood # atlfoodie # homecook # måltidskit # frisk # weloveatl # weloveatlanta # bæredygtighed # bæredygtig mad
Peach Dish tilbyder noget unikt for sine kunder: Du kan starte et abonnement, eller hvis du bare vil prøve det, kan du nemt bestille som gæst. De tilbyder også en ugentlig markedsmenu, hvilket betyder at du kan få ting som et pantry-sæt med Coconut Curry Chicken eller Alfresco Pasta Gnocchi leveret sammen med resten af dine godbidder. Hvad er en købmand igen?
Koste : Mange muligheder her, når du vælger din tallerken og betaler pr. To portioner, typisk $ 25-27 pr. Skål.
Se dette indlæg på InstagramSolkurvDenne smukke paleo-gnidte kylling med jordbær og grønkålsalat kastes med tomater, sommer squash og jordbær og kommer sammen på cirka 20 minutter. #sunbasket #carbconscious #paleo
Sund mad er ikke altid øverst på dit sind, når du kommer rasende hjem, men det er det Sun Basket er her for. Deres måltider inkluderer certificerede økologiske produkter og rene ingredienser sammen med et lækkert udvalg af opskrifter, der leveres ugentligt. Vælg mellem 18 indstillinger fra menuerne Paleo, Lean & Clean, Glutenfri og Vegan. Ønsker begge veganer og Paleo? Det er gennemførligt!
Koste: Den klassiske menu er $ 11,99 pr. Portion for tre opskrifter om ugen, for enten to eller fire personer, og Family Menu er $ 10,99 pr. Portion for to til fire opskrifter om ugen og serverer fire.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramGrøn kok'Jeg begyndte for nylig at bruge @GreenChef og elsker det absolut! Det holder mig virkelig på min mission '- Hilary Duff Tjek det seneste IGTV-indlæg for at lære, hvorfor @HilaryDuff vælger Green Chef til at styrke sin stræben efter at spise godt! #GreenChef #HilaryDuff #EatWell #Paleo #Keto
Et andet certificeret økologisk måltidsæt med fokus på sund kost er Green Chef, som tilbyder en række letplanlige måltidsplaner til enhver livsstil. Tror du ikke kan lave madpakker, hvis du er Keto? Tænk igen! Kæmper fordi de fleste vegetariske retter inkluderer ost? Green Chef har også velsmagende veganske muligheder. Der er dog ingen mix-and-match-evner, men når de siger, at de er restaurantværdige måltider på cirka 30 minutter, lyver de bestemt ikke.
Koste : Planer starter ved $ 9,99 pr. Måltid, men varierer afhængigt af om du vælger Keto, Paleo, Omnivore, Vegan, Vegetar, Glutenfri eller Pescatarian. Omnivore- eller kødædende familieplaner starter ved $ 10,99 pr. Måltid.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramSludderTillykke med international vaffeldag! Har du prøvet vores belgiske vafler med blandet bærkompott? Bestil i dag og forkæle dig selv med denne gourmet morgenmad. # gobbletime
Gobbles måltider kan gøres på bare 15 minutter takket være kokke, der gør alt forberedelsesarbejdet (skrælning, hakning, marinering!) Til dig. Det betyder også, at du ikke behøver at vaske knive og skærebrætter.
Koste: Hvert måltid koster $ 11,99 for planen for to personer. Firemandsplanen er også $ 11,99 pr. Måltid for tre forskellige middagsæt.
Prøv det nu
Se dette indlæg på InstagramEn kartoffelVi er så glade for at være blevet tildelt som en af @ 10Best Meal Delivery Services af USA Today! Mærg dine venner nedenfor, som har brug for at prøve One Potato og se, hvad det hele handler om.
One Potato's økologiske, pre-prepped ingredienser gør familiens måltider lettere. Vælg en plan baseret på din families størrelse (op til 6 personer). Dette inkluderer også portioner til børn og priser. Der er også vegetariske, glutenfrie og nøddefri måltider til rådighed.
Koste: Fra $ 59,79 for en 'to kartoffel' plan (to opskrifter med to portioner pr. Nat) til $ 131,70 for en 'seks kartoffel' plan (tre opskrifter med seks portioner pr. Nat).
Se dette indlæg på InstagramTerras køkkenHåber du har sparet plads til dessert! Enhver med en mixer og de rigtige ingredienser kan piske op denne imponerende dessert. En pavlova er en klassisk dessert med et moderne twist - Få opskriften ved at klikke på linket i vores bio. healthideas #fancydessert #easterdinner
Ikke kun kan du få Terras Kitchen's lækre opskrifter på 15-30 minutter, men deres planer giver dig også mulighed for at vælge færdige salater, snacks og meget mere. Dette firma kan også have en af de mest interessante måder at levere mad på. I stedet for at komme i en æske kommer deres måltider i et genanvendeligt, klimastyret fartøj, der bliver cykliseret op til 100 gange. Så hvis miljøet er et problem, når det kommer til måltidsæt, så er dette firma bestemt den, der skal prøve.
Koste: Planer starter ved $ 72 pr. Uge.
Prøv det nu